Ciekawe atrakcje dla dzieci w Żywcu

Urlop w Żywcu to znakomity pomysł, także i w przypadku rodzin z dziećmi. W mieście można liczyć na sporo atrakcji, które umilą pobyt tutaj także i dzieciom w różnym wieku. Oczywiście warto jeszcze przed przyjazdem zaplanować, jakie atrakcje dla dzieci odwiedzić, aby uniknąć ewentualnych rozterek. Jedno jest pewne, dzieci nie będą się tutaj nudzić.

Interesującym miejscem, które z pewnością warto odwiedzić z dziećmi, jest Naukotechnika, czyli Beskidzkie Centrum Nauki. To miejsce, gdzie zresztą nie tylko dzieci, ale i dorośli mogą liczyć na rozrywkę na najwyższym poziomie. Tutaj można zgłębiać fizykę w wymiarze praktycznym. Beskidzkie Centrum Nauki w Świnnej to miejsce, które spodoba się nie tylko umysłom ścisłym.

Innym ciekawym miejscem, które warto odwiedzić z dziećmi jest Muzeum Miejskie w Żywcu. Dużym atutem muzeum jest jego lokalizacja – znajduje się ono bowiem w tzw. Starym Zamku w Żywcu. Muzeum Miejskie prezentuje stałe wystawy, które są poświęcone historii i kulturze nie tylko samego miasta, ale także i całej Żywiecczyzny. Tutaj możemy zobaczyć eksponaty z różnych epok, w muzeum prezentowane są także eksponaty, które związane są z kulturą ludową regionu.

To jeszcze nie koniec atrakcji, które powinny zainteresować dzieci. W Żywcu można przecież odwiedzić także Park Miniatur – powinien się on spodobać dzieciom w różnym wieku, także i tym najmłodszym. Wrażenie robi to, jak Park Miniatur w Żywcu został umiejscowiony. Część eksponatów znajduje się na parterze Pałacu Habsburgów, część natomiast w otaczającym go parku. To ciekawe rozwiązanie. W żywieckim Parku Miniatur znajdziemy pomniejszone wersje obiektów z różnych epok.

W Żywcu na rozrywkę mogą liczyć także i najmłodsi. Właśnie z myślą o nich powstało Mini ZOO. Mini ZOO znajduje się w pobliżu żywieckiego pałacu w starym ogrodzie. Dzieci mogą spotkać tutaj np. osły, kozy, pawie, owce itd. Są to zwierzęta łagodne, można zatem być w zupełności pewnym, że dziecko nie ucierpi w kontaktach z nimi. Dzieci mogą wejść na teren Mini ZOO nieodpłatnie, to samo tyczy się skorzystania z oferty jazdy konnej.

Kiedy planujemy urlop z dziećmi, koniecznie trzeba zarezerwować komfortowe noclegi (www), które będą odpowiadać szczególnym potrzebom małych podróżników. Na szczęście trzeba przyznać, że baza noclegowa w Żywcu jest dość urozmaicona, także i rodziny z dziećmi znajdują tutaj wygodne, a przy tym niezbyt drogie noclegi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>