Czas poznać Ostrowo

Ostrowo to niezbyt znana nadbałtycka wieś – boom na jej uroki może nastąpić w przeciągu kilku lat. Wioska leży w województwie pomorskim, podlega pod powiat pucki i gminę Władysławowo, przy czym przez wiele lat była wtopiona jak nie w miasto Władysławowo to w Jastrzębią Górę. Dlatego też Ostrowo nie miało szansy na zaistnienie na turystycznej mapie Polski – wieś jest „niezależna” dopiero od 2014 roku, zatem sława jeszcze przed nią. Dla kogo Ostrowo?

Każdy marzy o wakacjach we Władysławowie, ale nie każdy jest w stanie zdzierżyć panujący tam wakacyjny gwar i tłok. Tak niestety jest we wszystkich modnych kurortach. XXI wiek domaga się dla ludzi zmęczonych pracą, nauką czy rodzinnymi zobowiązaniami absolutnej ciszy i spokoju. Takiego czegoś można zaznać w tym rejonie właśnie w Ostrowie. Wieś jest idealna dla poszukiwaczy kameralnych warunków wypoczynku. Owszem, są turyści, ale z kategorii amatorów nieodkrytych nadmorskich pereł. Baza wypoczynkowa (lista noclegów ➧ meteor) sprzyja wypoczynkowi w rodzinnym klimacie. Samotnicy też znajdą tutaj coś dla siebie – z pewnością nie będą narzekać na nękający ich tłum wczasowiczów. Wieś sprzyja rodzinom z małymi dziećmi, przede wszystkim dlatego, że nocami nie ma tutaj głośnych imprez, zatem dzieci mogą się wyspać i nie obudzi ich w środku nocy dyskoteka.

To także bardzo dobra propozycja dla miłośników nadbałtyckiej przyrody – Rezerwat Przyrody Bielawa jest ostoją dla wielu gatunków ptaków. To miejsce upodobały sobie żurawie. Z wieży widokowej można zobaczyć rozległe torfowiska. Do tego trzeba dodać, że noclegi w Ostrowie nie są drogie – są po prostu na każdą kieszeń.  Największą atrakcją jest oczywiście plaża z białym piaskiem. Plaża jest przepiękna, rozległa i bardzo zadbana, a co ważniejsze – zupełnie wolna od typowych plażowych atrakcji. Czyli nikt na siłę nie będzie musiał uczestniczyć w animacjach czasu wolnego ani nie będzie musiał denerwować się hałasem. Jest tylko plaża, szum bałtyckich fal i mewy – czyli tak jak powinno być nad polskim morzem, bez kopiowania zagranicznych atrakcji. Osoby spragnione jednodniowych rodzinnych rozrywek mogą wybrać się na wycieczkę do Władysławowa, gdzie na turystów czeka cała masa ciekawych niespodzianek, takich jak Ocean Park z ekspozycją istot oceanicznych w ich rzeczywistych wymiarach, a także port rybackich, jeden z największych w regionie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>