Kołobrzeg – jak zaplanować trasę?

Kołobrzeg jest jednym z wielu miast turystycznych w Polsce, które nie ma dużej powierzchni. To sprawia, że turyści zwiedzając go mają wszędzie blisko. Dodatkowym atutem jest dobrze i równomiernie rozmieszczona duża ilość hoteli i pensjonatów [meteor-turystyka.pl/noclegi,kolobrzeg]. Jak więc zaplanować trasę spaceru, aby móc "zahaczyć" o najważniejsze i najbardziej atrakcyjne miejsca?

Podróż powinniśmy zacząć od odwiedzenia plaży, a stamtąd już niedaleko do rejsu po morzu. Można również odwiedzać statki pasażerskie i podziwiać okręty wojenne oraz uprawiać sporty wodne. Będąc na plaży warto oczywiście przespacerować się kołobrzeskim molo.
Bardzo ważnym budynkiem miasta jest Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to najwyższy budynek w mieście, którego wysokość to ponad 70 metrów.
Każdy turysta, który ceni sobie nietuzinkowa i piękną architekturę musi odwiedzić budynek ratusza. Powstał on w latach 30-tych XIX wieku na miejsce starego ratusza, którego powstanie datuje się na okres średniowiecza. Nie został on aż tak bardzo zniszczony podczas II wojny światowej, a obecnie ma tu miejsce muzeum i urząd stanu cywilnego.

Dla każdego kto ceni sobie wartości historyczne i sentymentalne polecamy odwiedzenie pomnika zaślubin Polski z morzem. Powstał on pod koniec lat 60-tych XX wieku. Znajduje się tutaj podobizny polskich żołnierzy oraz elementy, który przypominają o zdobyciu miasta pod koniec II wojny światowej,
Do Kołobrzegu przyjeżdża bardzo dużo osób, które poddane są rekonwalescencji pochorobowej, dlatego też miasto to obfituje w liczne ośrodki wypoczynkowe, SPA i sanatoria, w których oferowane są liczne zabiegi poprawiające kondycję organizmu i samopoczucie. Jeżeli trafimy na odpowiedni okres urlopowy to będziemy mogli wziąć udział w jednym z wielu organizowanych tu koncertów lub występów kabaretowych. Organizowane są tutaj liczne festiwale muzyki znanych artystów i warsztaty oraz castingi dla młodych talentów.
Miasto jakim jest Kołobrzeg jest ośrodkiem wczasowym na miarę dzisiejszych standardów europejskich. Doskonała jakość hoteli, restauracji oraz obsługi, z którą można porozumieć się w wielu językach sprawiają, że miasto to odwiedzają urlopowicze z całej Europy, a nie tylko Polski. Czysta plaża, atrakcje wodne oraz ośrodek sportu wraz ze stadionem, zachęcają do uprawiania aktywnego wypoczynku, dobrego dla zdrowia i samopoczucia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>