Kościelisko zimą i latem

Nie przepłacać za noclegi, świetnie się bawić, korzystać z ciekawych atrakcji i przede wszystkim mieć później fantastyczne wspomnienia – oto przepis na idealne wakacje. Równie ważne jest miejsce, my w tym roku wybraliśmy się do Kościeliska – uroczej podhalańskiej wsi.

Miejscowości górskie pod względem turystycznym są w doskonałym położeniu, ponieważ oferują atrakcje turystyczne zarówno w okresie zimy, jak i podczas lata. Wiele osób zakochanych w górach wraca tu więc przez cały rok, szczególnie, że baza noclegowa jest zawsze gotowa na przyjęcie gości. W przypadku  Kościeliska turyści zjeżdżają się bowiem nie tylko w trakcie sezonu letniego i zimowego. Święta Bożego Narodzenia i Święta Wielkanocne, Sylwester, długi weekend majowy, weekend po Bożym Ciele, weekend listopadowy – jest naprawdę wiele okazji, aby wyrwać się na chwilę w góry i odpocząć. Polscy turyści są dodatkowo niezwykle wierni swoim stałym urlopowym lokalizacjom. Jeśli jakieś miejsce noclegowe (w odnośniku) im się spodobało i dobrze, wygodnie się czuli, z pewnością tam wrócą podczas następnego urlopu.

Zaletą jeżdżenia w to samo miejsce zarówno zimą, jak i latem, jest przede wszystkim doskonała znajomość samej miejscowości. Wiemy, gdzie znajdują się sklepy, stacje benzynowe, przystanki czy postoje taksówek, wiemy także, jak dostać się na szlaki górskie lub na narciarskie stoki. Zmieniają się jedynie atrakcje, które są dostępne dla turystów w ciągu roku. O ile w czasie zimy królować będą przede wszystkim narty i snowboard oraz konne zaprzęgi, o tyle latem w Kościelisku rozwija się silny ruch turystyki górskiej. Szczególnie, że to właśnie tutaj znajduje się wejście do jednej z najpopularniejszych tatrzańskich dolin, czyli do Doliny Kościeliskiej. Poza wędrówkami po górach można jeszcze zwiedzać jaskinie oraz podziwiać położone wysoko w górach jeziora i stawy. Tatrzański Park Narodowy szacuje, że w ciągu roku zwiedza go około dwóch milionów turystów, co jest wynikiem przewyższającym nawet doliny słowackie oraz niektóre z popularnych dolin alpejskich.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>