Malownicza wieś uzdrowiskowa – Wysowa-Zdrój

Osoby, które pragną podreperować swoje zdrowie, bez problemu odnajdą się w Wysowej-Zdroju. Mianowicie właśnie tutaj mamy taką możliwość, ponieważ wieś posiada charakter uzdrowiskowy. To oznacza, że znajdują się tutaj specyficzne warunki, które sprzyjają leczeniu poszczególnych przypadłości. Jeśli tu zarezerwujemy nocleg, to możemy mieć gwarancję satysfakcjonującego wypoczynku, jak i również regeneracji naszego organizmu. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapominać, że tutejsza baza noclegowa jest aktualna przez cały rok.

Na pewno do Wysowej-Zdroju mogą z powodzeniem wybrać się osoby, które mają problemu z układem oddechowym czy też nie radzą sobie na przykład z otyłością. Tutaj znajdą ukojenie osoby cierpiące na niewydolność nerek, cukrzycę czy też choroby układu trawiennego. Oczywiście leczenie sanatoryjne kierowane jest przez lekarzy specjalistów. Nie ma jednak najmniejszego problemu z tym, żeby przyjechać do Wysowej-Zdroju całkowicie prywatnie.

Największą atrakcją jest tutejsza Pijalnia Wód Mineralnych. W Wysowej mamy najczęściej do czynienia ze szczawami wodorowęglanowo-chlorkowo-sodowymi. W samej wsi znajduje się aż 14 ujęć, ale oczywiście kuracjusze upodobali sobie konkretne wody, które wpływają korzystnie na poszczególne przypadłości. Tutaj znajduje się między innymi woda Henryk, która jest dobra dla cukrzyków czy też osób, które cierpią na braki jodu. Kolejną wodą mineralną jest Franciszek. Woda również wpływa na uzupełnienie jodu, jak i jest wypijana przez osoby cierpiące na choroby związane z układem pokarmowym. Do takich wód mineralnych zalicza się jeszcze Józef I, który jest najstarszym ujęciem wody mineralnej. Osoby cierpiące na kamicę nerkową dostają zalecenia do picia właśnie tej wody. Warto wspomnieć również o Aleksandrze czy też Bronisławie. Każda z tych wód wyróżnia się osobliwym składem chemicznym oraz mineralnym.

Oprócz tego, że tutaj kuracjusze korzystają z Pijalni Wód Mineralnych, to również mają do wyboru wiele innych uzdrowiskowych kuracji. Wśród nich wymienia się chociażby kąpiel w wodzie mineralnej, inhalacje czy też natryski wodolecznicze. Jednak jedną z najpopularniejszych kuracji jest okład borowiną. Po pobycie w Wysowej-Zdroju naprawdę wszyscy wybierają się do swoich domów mocno zregenerowani oraz wypoczęci.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>