Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku

Gdańsk uznawany jest za jedno z najatrakcyjniejszych miast pod względem zabytków i atrakcji w Polsce. Imponująca architektura, zabytki oraz ciekawe imprezy kulturalne przyciągają co roku rzesze turystów. Szczególnie w sezonie letnim należy wcześniej zarezerwować sobie nocleg w gdańskich hotelach, ośrodkach czy pensjonatach.

Jedną z głównych atrakcji, która przyciąga nie tylko turystów, ale i mieszkańców Gdańska jest Miejski Ogród Zoologiczny. Jest on obecnie jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce i zajmuje obszar 136 hektarów. Możemy tutaj zobaczyć zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów, a wśród nich są również takie, które spotkać możemy tylko w tutejszym ZOO, jak na przykład: antylopy bongo, oryksy arabskie, hipopotamy karłowate czy kondory wielkie.

Uroczyste otwarcie gdańskiego ZOO miało miejsce dokładnie 1 maja 1954, a pierwszymi jego mieszkańcami zostały małe zwierzęta: chomiki, świnki morskie, króliki, papugi, bażanty czy lisy. Z czasem liczba zwierząt zaczęła się powiększać, głównie dzięki pomocy marynarzy oraz mieszkańców Trójmiasta. W połowie lat osiemdziesiątych ogród zamieszkiwało już ponad  800 przedstawicieli 176 gatunków. Do rozbudowy obiektu w dużej mierze przyczynili się jego pracownicy oraz mieszkańcy Gdańska, którzy pomagali przy tworzeniu tras zwiedzania oraz pomieszczeń dla zwierząt. Zaowocowało to między innym otwarciem „małego zoo”, które cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci.

Obiekt czynny jest przez cały rok jednak godziny otwarcia zależą od pory roku, na przykład w sezonie letnim (maj-wrzesień) ZOO czynne jest od godziny 9:00 do 19:00. Podczas pobyty w Gdańsku na pewno warto odwiedzić tutejszy Ogród Zoologiczny, jest to idealne miejsce dla osób w każdym wieku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>