Pod urokiem Beskidów

Beskidy są jedną z głównych atrakcji turystycznych w Polsce. Słyną z wielu unikalnych zabytków, zapierających dech w piersiach krajobrazów, przepięknej przyrody. Oczywiście nie sposób zobaczyć wszystkiego podczas jednego wyjazdu wakacyjnego. Które miejsca są szczególnie godne uwagi?

Godnym uwagi miejscem są Wadowice, odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata. Właśnie tu znajduje się rodzinny dom papieża Jana Pawła II, w którym powstało Muzeum Papieskie. Podziwiać tam można różne pamiątki związane z tym niezwykłym świętym. Przede wszystkim są to różne zdjęcia, przedmioty osobiste, dokumenty, ciupaga, sutanny itp. Oprócz tego w mieście zwiedzić można Muzeum Ziemi Wadowickiej, w którym znajdują się ekspozycje związane z tym regionem i jego historią. Na uwagę zasługuje także okazała bazylika Ofiarowania NMP, której najstarsza część pochodzi już z XV wieku. Warto wstąpić do kaplicy św. Anny, w której stoi barokowa chrzcielnica. To właśnie tu w czerwcu 1920 roku został ochrzczony Karol Wojtyła.

Obowiązkowa jest również wizyta w Babiogórskim Parku Narodowym, który od 1977 roku jest wpisany na listę światowych rezerwatów biosfery UNESCO. Słynie z ogromnej bioróżnorodności. Symbolem parku jest okrzyn jeleni, którego jedyne w Polsce stanowiska występują na Babiej Górze, zwanej także Diablakiem. Jej wysokość to 1725 m n.p.m. To najwyższy szczyt w Beskidach Zachodnich i prowadzi na niego wiele interesujących szlaków turystycznych.

Okazuje się, że w Beskidach jest tak wiele miejsc do zwiedzenia, że trzeba tu przyjechać na dłuższy okres czasu. Umożliwia to świetna baza noclegowa, a Beskidy oferują noclegi w naprawdę komfortowych warunkach i przyzwoitych cenach. Każdy, nawet najbardziej wymagający turysta, znajdzie tutaj odpowiednie dla siebie miejsce do spania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>