Półwysep Helski dla aktywnych

Morze Bałtyckie to jedno z pierwszych miejsc, które przychodzi do głowy, gdy myślimy o wakacyjnym wypoczynku nad. Wybierając Półwysep Helski jako miejsce urlopu mamy do dyspozycji szeroką bazę noclegową obejmującą zarówno campingi, jak i luksusowe hotele, co pozwoli każdemu na kilka dni relaksu.

Półwysep Helski dla aktywnych

Cały półwysep jest objęty ochroną Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wyznaczono tu jednak ścieżki, by turyści lubiący ruch mogli pojeździć rowerem lub pospacerować w lesie. Klimat Zatoki Puckiej doskonale nadaje się do uprawiania sportów wodnych – windsurfingu i kitesurfingu. Nad zatoką znajduje się wiele placówek, które umożliwiają wypożyczenie sprzętu i naukę tych sportów. Dla ceniących spokojne popołudnia idealnym rozwiązaniem będą spacery po pięknych i piaszczystych plażach.

Półwysep Helski dla zwiedzających

Każdy urlopowicz, dla którego leżenie na plaży jest stratą czasu, może zorganizować swój czas uwzględniając atrakcje, jakie czekają na niego wzdłuż całego półwyspu. W Helu można spędzić długie godziny na spacerze po porcie i plażach, które znane są ze swojego białego i drobnego piasku. A jeśli potrzebujemy większych emocji – z helskiego portu wypływa statek do Gdańska. Po 1,5-godzinnym rejsie możemy pozwiedzać nasze największe nadmorskie miasto. Jakiś czas temu w Helu powstało Muzeum Rybołówstwa, które powinno być obowiązkowym punktem zwiedzania miasta. Ciekawie przygotowana wystawa i dużo eksponatów nie znudzą nikogo, nawet tych najmłodszych urlopowiczów. A po muzeum pora na punkt, którego będąc na Helu nie sposób ominąć – fokarium. Jest ono znane na całą Polskę, dzięki aktywnemu zaangażowaniu w ratowanie bałtyckich fok. Raz dziennie można wejść na pokaz karmienia fok, podczas którego pokazują one ze swoimi trenerami różne sztuczki. To ciekawe widowisko. W Helu można też zajrzeć do latarni morskiej. Widok na morze i zatokę zapiera dech w piersiach.

Idąc dalej na zachód odwiedzamy Jastarnię i Juratę.  Obie znane jako nadmorskie kurorty, które warto zobaczyć. Panuje tu turystyczna atmosfera – spacery po molo, przechadzki w lesie, rowerowe wycieczki. Jurata w latach 20. i 40. XX wieku przeżywała okres swojej świetności – wczasy spędzały tu największe przedwojenne gwiazdy.

Na samym początku półwyspu znajdziemy Władysławowo – miejscowość znaną są głównie ze swojego turystycznego charakteru. Jednak wylegiwanie się na plaży, to nie jedyne, co można tutaj robić. We Władysławowie warto zajrzeć do prywatnego Muzeum Motyli zlokalizowanego w wieży widokowej, z której można podziwiać okolicę. A na wieczorny spacer polecamy Aleję Gwiazd Sportu.

Półwysep Helski kojarzy się zdecydowanie urlopowo. To miejsce, w którym podczas dwutygodniowego urlopu zdążymy odpocząć i poznać ciekawe atrakcje. Naprawdę warto zarezerwować tutaj nocleg.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>