Przyroda Zaniemyśla

Zaniemyśl to wieś w Wielkopolsce zyskująca z roku na rok coraz większe uznanie jako miejscowość wypoczynkowa. Na jej korzyść przemawia jej piękne położenie, liczne szlaki turystyczne, ciekawa historia, interesujące zabytki. Do tego wszystkiego należy dodać, systematycznie rozbudowywaną bazę noclegową oraz gastronomiczną i nikogo nie zdziwi fakt, że do Zaniemyśla, każdego roku przyjeżdża coraz więcej gości, stęsknionych wypoczynku. Zaniemyśl noclegowo (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,zaniemysl,0.html) oferuje swym gościom wygodne kwatery o bardzo zróżnicowanym standardzie i cenie. Można więc w Zaniemyślu wynająć pokoje w ośrodkach wczasowych, położonych jeziorem, w willi zlokalizowanej w centrum wioski, czy w agroturystyce na obrzeżach miejscowości. Słowem każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie, gdzie będzie mógł wypocząć po dniu pełnym wrażeń.

A w Zaniemyślu, czeka na nas moc atrakcji. Już sama przyroda dla Zaniemyśla jest wyjątkowa łaskawa. Wieś położona jest nad Jeziorem Raczyńskim (https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Raczy%C5%84skie), kolejne trzy jeziora – Łękno, Jeziory Małe i Jeziory Wielkie, znajdują się w niewielkiej od niej odległości. Wszystkie cztery jeziora są to jeziora rynnowe, które prawdopodobnie jeszcze w średniowieczu były ze połączone ze sobą oraz z Jeziorem Bnińskim, Kórnickim, Skrzyneckim Dużym i Małym, tworząc jeden, długi zbiornik wodny, wzdłuż którego wybudowany był wał obronny. Dodatkowo, warto wspomnieć, że Jezioro Wielkie to znane i cenione łowisko karpiowe.

Natomiast na Jeziorze Raczyńskim znajduje się Wyspa Edwarda, gdzie zachwyca piękny starodrzew złożony z olch, osik, lip oraz 60 pięknych dębów. 17 dębów jest uznanych za pomnik przyrody i prawnie chronionych. W pobliżu wsi znajdują się lasy bogate w runo leśne. W sezonie letnim można tam wybrać się na jagody, zaś jesienią na grzyby. W samej wsi oraz jej najbliższej okolicy, znajdują się liczne szlaki turystyczne, dzięki którym można poznać nie tylko uroki Zaniemyśla, ale także okolicznych wiosek.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>