Rekreacja dla dzieci w Augustowie

Wybranie dobrego miejsca na urlop nie jest rzeczą łatwą. O ile jeszcze, wybierając się na wczasy samemu, możemy się kierować wyłącznie swoim gustem i potrzebami, to o tyle, jeśli jedziemy z rodziną, pod uwagę trzeba wziąć potrzeby współmałżonka oraz dzieci. Na szczęście w Polsce jest wiele miejsc, gdzie można spędzić urlop, który będzie satysfakcjonował zarówno osoby dorosłe, jak i ich pociechy. Takim miastem jest chociażby Augustów, oferujący liczne atrakcje, które przypadną do gustu i dorosłym i dzieciom. A tak pokrótce przedstawiają się atrakcje w Augustowie, z których można korzystać wraz z dziećmi.

Przede wszystkim, każdemu dziecku radość sprawi rejs katamaranem, gondolą lub statkiem wycieczkowym po malowniczych jeziorach augustowskich. Oferta rejsów jest tak bogata, że z łatwością można wybrać trasę, która będzie dopasowana do wieku dziecka. Podczas rejsu można podziwiać urokliwe jeziora oraz piękne krajobrazy.

W Augustowie znajdziemy także ogólnodostępne place zabaw (nad Nettą idąc od ulicy Rybackiej, nad jeziorem Necko, plaża Bielnik, ulica Nadrzeczna oraz przy ulicy 29 Listopada 2 w Regionalnym Centrum Rekreacji Kaktusik).

W sezonie letnim, od czerwca do sierpnia nad rzeką Nettą (od ul. Zarzecze) funkcjonuje wesołe miasteczko. W pobliżu wesołego miasteczka znajduje się z tor kartingowy, czynny od 10.00 do 22.00.

W przypadku gdy pogoda nie dopisuje można udać się do Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Sucharskiego 15). Znajdziemy tam basen sportowy, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci z małą zjeżdżalnią, zjeżdżalnię dużą o długości 96 m oraz wanny do hydromasażu i saunę. Dodatkowo, co także jest istotne przy wyjeździe na wczasy z dziećmi, miasto ma szeroką ofertę noclegową (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,augustow,0.html), z czego wiele hoteli i pensjonatów w trosce o swych najmłodszych gości ma w ofercie sale gier, kącik malucha czy plac zabaw, dzięki temu gwarantują doskonały wypoczynek, w dopasowanych do naszych potrzeb warunkach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>