Skorzęcin – jedyne takie sezonowe miasteczko

Skorzęcin nazywany bywa letnią stolicą Wielkopolski. W zimie w rejonie tym spotkamy jedynie położone wśród lasów i pól wiejskie miejscowości oraz ciche i puste o tej porze alejki spacerowe, pola namiotowe i różnego rodzaju obiekty noclegowe. Za to gdy rozpoczyna się sezon na plażowanie, wypoczynkowy kompleks zamienia się w miejsce tętniące życiem.

Skorzęcin dysponuje jedną z największych i najlepiej zagospodarowanych w rejonie plaż. To jej zawdzięcza swoją popularność. Pokryta drobnym piaskiem, łagodnie opadająca do wody, położona nad jeziorem z czystą wodą przyciąga spragnionych letniego wypoczynku w tej właśnie formie. Pospacerować można też po rozległym molo, z którym nie możne się równać żadne inne w regionie, skorzystać z wypożyczalni różnego sprzętu wodnego i nie tylko, rejsów stateczkami, boisk sportowych. Nie brakuje miejsc, gdzie można zjeść nie tylko lodowe desery i fast foody, ale i tradycyjny obiad. Wieczorem natomiast działa tu kilka klubów i dyskotek, w których imprezy taneczne trwają do białego rana.

Żeby dotrzeć od wjazdu na teren ośrodka wypoczynkowego do samego kąpieliska pokonać musimy szeroką aleję prowadzącą przez teren wokół lasu, przy czym wzdłuż niej znajdziemy wiele lokali i sklepików, odchodzące w bok alejki prowadzą do kolejnych, jak też do różnego rodzaju obiektów oferujących noclegi. Skorzęcin ma na swoim terenie hotele, domy wczasowe – jeden z nich znajduje się przy samej plaży – domki letniskowe, pensjonaty oraz popularne pola namiotowe i kempingi. Zaplecze noclegowe rozwija się wraz ze wzrostem popularności ośrodka i nie tylko może pomieścić kilka tysięcy osób na raz, ale w wielu miejscach standardy są z roku na rok podwyższane.

To sezonowe miasteczko położone jest na leśnym terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego, pomiędzy dwoma jeziorami. Niedzięgiel, znacznie większe, nad swoim brzegiem mieści główne strzeżone kąpielisko oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Wydłużony kształt akwenu sprzyja pływaniu kajakiem, za to z kolei z sąsiedniego, mniejszego i nieco głębszego Jeziora Białego możemy popłynąć wzdłuż rzek i połączonych nimi kolejnych rynnowych jezior nawet do Gopła, jeżeli podołamy takiej dalekiej wyprawie. Dokoła ośrodka wyznaczonych zostało kilka pętli rowerowych i pieszych. Na miejscu czeka również moc atrakcji w postaci imprez sportowych i kulturalnych, miejsca na przygotowanie ogniska, wesołego miasteczka oraz atrakcji dla rodzin z dziećmi. Wakacje w Skorzęcinie dostarczą atrakcji osobom w każdym wieku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>