Spokojne i aktywne wakacje w Sorkwitach

Szukasz dla siebie i swoich bliskich idealnego miejsca na wakacyjny wypoczynek lub weekendowy wypad za miasto? Nie ważne czy planujesz wyjazd z najbliższą rodziną, czy najlepszymi przyjaciółmi, gdyż miejsce, do którego Cię dzisiaj zabieramy jest idealne dla wszystkich. Największym jego atutem jest spokój, cisza i relaks połączony z aktywnym wypoczynkiem. Sorkwity to całkiem spora wioska, licząca niespełna tysiąc mieszkańców, położona w województwie warmińsko-mazurskim w pobliżu Mrągowa. Miejscowość tę pokochali przede wszystkim miłośnicy kajaków.

W Sorkwitach znajdą się dwa malownicze zbiorniki wodne: Jezioro Gielądzkie i Jezioro Lampackie, które połączone są ze sobą rzeką Krutynią. To jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Europie. Jego długość wynosi ponad 100 kilometrów, a pokonanie może zająć nawet kilka dni. Jest bardzo dobrze oznakowany i niezbyt wymagający, dlatego z łatwością i przyjemnością pokonają tę trasę nawet amatorzy. Jeśli planujesz wyjazd rodzinny, idealnym miejscem na spacer po obiedzie może być pałac w Sorkwitach i jego obszerny park krajobrazowy, który otacza zatokę jednego z miejscowych jezior. Budowla była niegdyś siedzibą pruskiego rodu szlacheckiego. Obecnie jest naprawdę piękną i imponującą, wykonaną z czerwonej cegły atrakcją Sorkwit.

Około dziesięć kilometrów od wioski znajduje się atrakcyjne i malownicze miasto – Mrągowo. Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest miasteczko westernowe Mronogville, które pokochają wszyscy miłośnicy filmów o Dzikim Zachodzie. Idealnym miejscem na spacery z pewnością okażą się Ogrody Pokazowe i Motylarnia, w których znajdziemy kilkanaście tematycznych działek. Możemy z Japonii przejść do krajów śródziemnomorskich. Mrągowo to miasto znane także z licznych festiwali. Odbywają się one w klimatycznym amfiteatrze, położonym nad malowniczym jeziorem Czos. Od lipca do sierpnia na letników czeka między innymi ogromna dawka śmiechu, czyli Kabareton, a także porcja klimatycznej muzyki – Piknik Country.

Gdy już wyczerpią się twoje siły, czas pomyśleć o odpoczynku w ciszy i spokoju. W Sorkwitach na pewno znajdziesz dla siebie idealny nocleg (). Baza noclegowa ze względu licznych atrakcji i walorów turystycznych stale się powiększa, aby sprostać oczekiwaniom turystów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>