Sportowe oblicze Karwii

Dla osób zmęczonych życiem w dużych miastach, nadmorska osada o nazwie Karwia ma w swojej ofercie szereg atrakcji turystycznych związanych z niepowtarzalnym klimatem. Apartamenty i kwatery do wynajęcia sprawiają, że baza noclegowa w Karwi zachwyci wszystkich wczasowiczów zarówno tych młodszych, jak i starszych. Czyni to z niej godną zwiedzenia miejscowość położoną nad samym Morzem Bałtyckim. Wczasowicze wybierający się do Karwi nie będą się nudzić, dzięki licznym atrakcjom w samym centrum oraz w pobliżu tej malowniczej osady.

Należy zwrócić uwagę, że Karwia leży nad samym Morzem Bałtyckim. Jej największym atutem są szerokie, piaszczyste plaże wraz z czystym i przygotowanym do pluskania się wybrzeżem pozwalającym na „szlifowanie” umiejętności pływackich. Napotykając temat pływania warto również przedstawić inne sporty uprawiane przez tutejszych wczasowiczów. Do najpopularniejszych w tej okolicy form aktywności należy nordic walking. W pobliskim lesie sosnowym przy bazie noclegowej wyznaczono trasy umożliwiające bieganie, a dla osób mniej aktywnych przygotowano liczne ścieżki, dróżki i trasy do spacerowania. Poprzedzające las wydmy umożliwiają bieganie po wybrzeżu plaży. Jeśli jednak mamy więcej zapału i ochotę na bardziej intensywny wysiłek powinniśmy zainteresować się terenami między Karwią a Jastrzębią Górą, gdzie społeczność przygotowała dla przyjezdnych osób ponad 32 kilometry ciekawych tras bogatych w niespotykaną faunę i florę. Domki letniskowe zapewniające tanie miejsca noclegowe w Karwi położone są blisko najpopularniejszych tras do biegania i jeżdżenia na rowerze. Jedną z nich jest trasa zielona, która odznacza się krótkim dystansem, zaledwie 5,5 km oraz przyjaznym ukształtowaniem terenu, można ja więc przejść spacerem w czasie 1 godziny. Do tras bardziej zróżnicowanych pod kątem profilu terenu zaliczają się dwie pozostałe trasy – czerwona, licząca ponad 10 km, którą można przejść w 2 godziny oraz trasa czarna. Jest ona uważana za najtrudniejszą z dostępnych w pobliżu ścieżek, przygotowana została dla bardziej doświadczonych biegaczy i sportowców. Wszystkie wytyczone trasy leżą na pograniczu dwóch miejscowości turystycznych, dlatego są dobrze zorganizowane i oznakowane niezbędnymi tablicami informacyjnymi. Sprawia to, że Karwia jest jeszcze bardziej lubianym i docenianym kurortem nadmorskim, który możemy odwiedzić.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>