Szlaki turystyczne w Wiśle

Wisła oraz jej okolice stanowią idealną bazę wypadową dla miłośników turystyki pieszej. Duża liczba szlaków turystycznych umożliwia odwiedzenie wielu pięknych miejsc oraz podziwianie górskich krajobrazów. Bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa w stolicy Beskidu Śląskiego, jak i w okolicy pozwala na znalezienie noclegu nawet najbardziej wymagającym klientom.

W Wiśle skorzystać możemy zarówno z łagodnych szlaków turystycznych jak i tych, które wymagają już pewnych umiejętności. Najbardziej znane szlaki wycieczkowe to Wielka Czantoria – Przełęcz Kubalonka (Fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego), Trzy Kopce Wiślańskie, Soszów Wielki przez Przełęcz Beskidek, trasa Wisła Czarne – Dolina Czarnej Wisełki, czy wyprawa na Baranią Górę i Polanę Przysłop. Dzięki tym trasom odwiedzić można najwyższe szczyty i najciekawsze miejsca w okolicy Wisły. Do dyspozycji turystów jest aż 100 km różnych szlaków zarówno pieszych, jak i rowerowych. Wybierając dany szlak powinniśmy dokładnie zapoznać się z całą trasą, trudnościami oraz liczbą kilometrów do pokonania. Osoby początkujące muszą wybrać szlak dostosowany do własnych umiejętności, aby nie zrazić się do górskich wycieczek. Pamiętać należy również o odpowiednim obuwiu oraz zachowaniu ostrożności ze względu na strome zejścia, których podczas wędrówki na brakuje. Wszelkie trudności rekompensują jednak barwne pejzaże, które zachwycają o każdej porze roku. Ponadto osoby, które przejdą odpowiednią ilość szlaków, będą mogły otrzymać Wiślańską Odznakę Turystyczną.

Wszystkie szlaki gwarantują przepiękne, zapierające dech w piersiach widoki. Podczas wyprawy zajrzeć też warto do schroniska, gdzie zjeść można ciepły posiłek i napić się gorącej herbaty. Pasjonaci górskich wycieczek koniecznie muszą odwiedzić Wisłę i zmierzyć się z tutejszymi szlakami.


One thought on “Szlaki turystyczne w Wiśle

  1. Do Wisły jeżdżę co roku na zawody w skokach narciarskich, ale wydaje mi się, że ta miejscowość ma wiele do zaoferowania również latem. Nie wiedziałem wwcześniej, że jest tam tyle ciekawych szlaków turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>