Wodne szaleństwo w Borsku

Prawdopodobnie znaleźliśmy swoje wakacyjne miejsce na ziemi. W województwie pomorskim, w gminie Karsin, na południowo-wschodnim brzegu Jeziora Wdzydzkiego, w miejscowości Borsk odnaleźliśmy przytulne noclegi (w meteorze – info) i tak rozpoczęła się nasza przygoda z wcześniej wymienionym jeziorem.

Uwielbiamy różnego rodzaju aktywności wodne. Jak się okazało, w tym rejonie można się rozwijać w tym kierunku w praktycznie każdy możliwy sposób. Wdzydze to powierzchnia ponad 1600 hektarów wody przez co bardzo często przez mieszkańców określane jest Kaszubskim Morzem lub Wielką Wodą. Ma 11 km długości, 9 km szerokości dlatego też jest idealnym miejscem do uprawiania żeglarstwa. Należy tylko znać kogoś kto posiada odpowiednie uprawnienia, wypożyczyć łódkę, których tutaj nie brakuje i można się delektować pięknymi widokami. Znajdujące się tutaj wyspy: Ostrów Wielki, Ostrów Mały, Glonek, Sorka, Sidły urozmaicają ten piękny krajobraz.

Innym rodzajem spędzania wolnego czasu w Borsku jest nurkowanie, z racji głębokości jeziora na 68 metrów. W warunkach tutaj stworzonych odnajdą się zarówno nurkowie z dużym doświadczeniem, jak i ci bardziej „zieloni” w tym temacie. Jezioro oferuje wiele zaskakujących podwodnych widoków ze względu na występujące „podwodne wyspy” czy głazy narzutowe.

Rzeka Wda, która przepływa przez Jezioro Wdzydze to bardzo dobry pomysł na kajakową przejażdżkę. To bardzo zmienna rzeka, z ciekawymi punktami widokowymi, urzekającymi zakolami oraz zielonymi brzegami, które tworzą jeden z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych szlaków kajakowych w naszym pięknym kraju.

Jak widać, w tym regionie nie można się nudzić. Oferta turystyczna jest skierowana nie tylko dla osób lubiących wodne atrakcje. Istnieje tu także możliwość uprawiania turystyki rowerowej i pieszej. Co ciekawe rejon ten jest atrakcyjny także w sezonie zimowym, ze względu na możliwość uprawiania narciarstwa zjazdowego oraz biegowego.


2 thoughts on “Wodne szaleństwo w Borsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>