Zwiedzamy Międzywodzie – gdzie koniecznie zajrzeć

Gdy w grę wchodzi wypoczynek nad morzem, na pewno na liście miejsc, gdzie warto spędzić czas powinno znaleźć się Międzywodzie. Ta niewielka miejscowość daje szansę wypoczynku w spokoju, z dala od zgiełku dużych miast. Bez trudu także można znaleźć dopasowane do swoich potrzeb noclegi. Międzywodzie bowiem to idealne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, jak też dla osób które cenią ciszę i spokój. Baza noclegowa Międzywodzia to szereg miejsc, w których każdy poczuje się komfortowo.

Okolice Międzywodzia to Woliński Park Narodowy. Nie można więc nie skorzystać z okazji zobaczenia dzikiego ptactwa w naturalnych warunkach, jak również wielu gatunków roślin, które nie rosną w innych miejscach naszego kraju. Miłośnicy dzikiej przyrody, a zwłaszcza ptactwa, powinni na pewno wybrać się nad jezioro Martwa Dziwna, gdzie można spotkać bardzo wiele gatunków, jest to bowiem ich naturalny dom.

Nie ma także problemu z zażywaniem kąpieli słonecznych. Międzywodzie to także piękna, piaszczysta plaża, która zapewnia dogodne miejsce dla wszystkich ze względu na swoje spore wymiary. Jest niezwykle czysta, co gwarantuje bezproblemowy wypoczynek. Warto wybrać się także do Zatoki Kamieńskiej, gdzie cumuje wiele jachtów. Bez problemu można wynająć niektóre z nich i udać się  w rejs. To przygoda, która na długo pozostanie w pamięci.

Niedaleko Międzywodzia można oddać się zabawie w Parku Miniatur i Kolejek. Przepiękne, wykonane w skali 1:10 modele pociągów jak również budynków sprawiają, że poczujemy się jak olbrzym w krainie krasnoludków. Z pewnością jest to doskonała zabawa. Przy okazji wizyty w Dziwnowie, bo właśnie tam znajduje się park, nie można zapomnieć o tym, aby zafundować sobie spacer Aleją Gwiazd Sportu. Rok w rok najwspanialsi sportowcy spotykają się tam na Festiwalu Gwiazd Sportu, zaś w wspomnianej wcześniej alei można znaleźć nazwiska największych sportowców naszego kraju. Zaletą Międzywodzia jest przede wszystkim spokój, jak również atrakcyjne położenie. To dlatego z każdym rokiem miejscowość zdobywa sobie rosnącą popularność.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>